Gizlilik Sözleşmesi

Ibernsoft Web sitesi (www.ibernsoft.com.tr), Ibernsoft Yazılım Limited Şirketi’ne aittir ve bu adresi ziyaret eden siz ziyaretçilerimizin bilgi güvenliği Ibernsoft Yazılım tarafından kontrol altına alınmıştır.

İnternet sitemizi ziyaretiniz sırasında kişisel bilgileriniz tarafımızdan, sadece sizin bilginiz kapsamında temin edilir. Sizin bilginiz ile bizim tarafımızdan kayıt altına alınan kişisel bilgileriniz IBERNSOFT tarafından korunur ve korunmaya devam edecektir.

Adınız ve soyadınız, posta adresiniz, doğum tarihiniz, cinsiyetiniz, telefon ve faks numaranız, e-posta adresiniz gibi kişisel bilgileriniz tarafınızdan internet sitemize verildiğinde kaydedilir.

Bilgi güvenliğinizi sağlamak amacıyla şifrelerinizi kimse ile paylaşmamanızın gerekliliğini vurgulamak isteriz.

İnternet sitemizde ve/veya mobil servis kanallarımızda yapmakta olduğunuz işlemlerle ilgili ‘IBERNSOFT Web üzerinden yapılacak üyelik işlemleri Sözleşmesi’ni okumanız, şifrelerinizi korumanızın önemini daha iyi anlamanız açısından gereklidir. IBERNSOFT Şifre’nizi ve parolanızı kimse ile paylaşmamanızı ve bir yere not etmemenizi özellikle rica ediyoruz.

İnternet sitemizde IBERNSOFT tarafından işletilmeyen diğer internet sitelerine bağlantılar verebiliriz. Bu internet sitelerinden herhangi birini ziyaret ederseniz, o sitenin gizlilik ve diğer politikalarını gözden geçirmelisiniz. Diğer şirketlerin politika ve uygulamalarından IBERNSOFT YAZILIM Ltd. Şti.’nin sorumlu olmadığını belirtiriz.

Ibernsoft gizlilik politikalarını değiştirmesinin mümkün olduğunu hatırlatır, bu nedenle Güvenlik ve Gizlilik sayfalarımızı düzenli olarak kontrol etmenizi öneririz.

Kişisel Verilerin Korunması

Şirketimiz ile paylaştığınız kişisel verileriniz, Şirketimizin koruması altındadır. 07.04.2016 tarihinde resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (“Kanun”) kapsamında Şirketimiz Veri Sorumlusu sıfatına sahip olup bu sıfatın gerektirdiği yükümlülükler yerine getirmek için gerekli uyum çalışmalarını gerçekleştirmektedir.

Bu çerçevede üyelik sıfatınız devam ettiği müddet boyunca kişisel verileriniz işbu Kanun çerçevesinde Şirketimiz Ibernsoft Yazılım Ltd. Şti. tarafından muhafaza edilip vermiş olduğunuz onay çerçevesinde işlenecektir. Belirtmek isteriz ki; Kişisel Verileriniz sizlere daha iyi bir alışveriş deneyimi sağlamak, ürün ve hizmetlerimize ilişkin pazarlama, tanıtım ve bilgilendirme amaçlı iletişimleri gerçekleştirmek, istatistikî bilgi toplamak ve derlemek ve ticari faaliyetlerini geliştirmek amaçlarıyla tarafımızca kullanılabilecektir.

Bu kapsamda dilediğiniz zaman Kanunun 11. maddesi kapsamında Veri Sorumlusu olan Şirketimize başvurarak aşağıda belirtilen hakları kullanabilirsiniz. Buna göre kişisel verisi işlenen müşterilerimiz;

  • Kendisine ait kişisel verilerin işlenip işlenmediğini öğrenme,
  • İşlenen kişisel verileri varsa bunlara ilişkin bilgi talep etme,
  • Kişisel verilerin işlenme amacını ve bu verilerin amaca uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme,
  • Kişisel verilerinin aktarıldığı üçüncü kişileri bilme, kişisel verilerindeki hataların düzeltilmesini ve eğer aktarım yapılmışsa ilgili üçüncü kişiden bu düzeltmenin istenmesini talep etme,
  • Kişisel verilerin işlenmesini gerektiren sebeplerin ortadan kalkması halinde bu verilerin silinmesini, yok edilmesini ya da anonim hale getirilmesini isteme ve eğer aktarım yapılmışsa bu talebin aktarılan üçüncü kişiye iletilmesini isteme,
  • İşlenen verilerin neticesinde kişi ile ilintili olumsuz bir sonuç çıkmasına itiraz etme,
  • Kanun’a aykırı veri işleme nedeniyle zararının ortaya çıkması halinde zararını yasalar çerçevesinde talep etme haklarına sahiptirler.

Kişisel verilerinizle ilgili taleplerinizi Müşteri Hizmetleri ile iletişime geçerek gerçekleştirebilirsiniz. Müşteri Hizmetleri İletişim Formunu doldurmak veya 0850 241 66 00 numaradan çağrı merkezimizi aramak suretiyle talebinizi her an gerçekleştirebilirsiniz.

Bilgi Güvenlik Politikası

Ibernsoft’ da iş ihtiyaçlarına, kanunlara ve yasal düzenlemelere uygun şekilde bilgilerin güvenliğini sağlamak amacıyla üst yönetim gözetiminde bilgi güvenliği yönetim sistemi mevcuttur.Bilgi güvenliği yönetim sistemi, tanımlı bir risk yönetim yaklaşımı ve temel kuralların belirlendiği bilgi güvenliği politikaları ile sağlanmaktadır. Bu politikalar, tüm Ibernsoft çalışanlarının erişebileceği şekilde şirket içerisinde paylaşılmıştır. Bilgi güvenliği politikalarının amacı, Bilgi Güvenliği risklerinin yönetilmesi ve bilginin yeterli seviyede güvenliğinin sağlanmasıdır. Tüm Ibernsoft çalışanları, sorumlusu oldukları iş süreçleri ve bilgi varlıklarında bu politikalarda yazan kuralların uygulanmasından sorumludur.

Ibernsoft Yazılım’ın bilgi güvenliği yönetim sisteminin uygunluğu, yeterliliği ve etkinliğinin bağımsız olarak gözden geçirilmesi sağlanır. Bağımsız gözden geçirme sonuçları, yönetime raporlanır ve ilgili kayıtlar saklanır.

Gizlilik anlaşmaları: Her Ibernsoft çalışanının iş akdinde bilgi gizliliğini korumakla sorumlu olduğu belirtilir. İş ortakları ile çalışmaya başlanmadan önce gizlilik anlaşması imzalanır.Söz konusu gizlilik sözleşmesi, bilgilerin güvenliğinin sağlanması ile ilgili gereksinimleri yansıtır ve ticari yaptırımları içerir. Korunması gereken bilgiler, ihlaller ile ilgili yaptırımlar sözleşmede tanımlanır. İş ortakları, Tedarikçiler ve tedarikçi çalışanları görev alanları ve ilgili işteki görevleri ile sınırlı olarak bilgi varlıklarına erişmeleri gerektiği kadarıyla, minimum süreyle ve minimum erişim haklarıyla erişmeye yetkilidir.

Yasal uyumluluk: Ibernsoft, yasal düzenlemeler doğrultusunda güvenlik gereksinimlerini belirler ve uygular. Ibernsoft müşterilerine ait tüm kişisel bilgiler, Türkiye Cumhuriyeti kanun ve düzenlemelerine uygun şekilde korunur. Kişisel bilgilerin kaydedilmesinde, işlenmesinde ve paylaşılmasında veri gizliliği ilkesine uygunluk için yürürlükteki yasa ve mevzuata uygun hareket edilir. Ibernsoft  verileri, kayıp ve bozulmalara karşı koruma altına alınır. Kayıtların saklama süreleri belirlenirken mevzuattaki yükümlülükler dikkate alınır.

Güvenli Alışveriş

Ödeme sistemimiz %100 güvenlidir: Kredi Kartı bilgileriniz 256 bit Güvenlik Sertifikası ile şifrelenir. Kart bilgileriniz bizim sistemimize kayıt edilmez bankanız ve sizin aranızda 256 Bit SSL ile şifreli bir iletişim gerçekleşir.

Profesyoneller siparişlerinizi kontrol eder: Herhangi satış robotu veya bir otomatize yoktur. Eğer bir şeylerde sorun varsa, siparişinizi tamamlamadan önce sizi arar bilgi alırız. Her şeyin doğru ve isteğiniz dahilinde gelişmesinden emin oluruz.

Maksimum güvenlik: Kredi kartı bilgilerinizi biz hiç bir zaman kendi sistemimize kayıt etmiyoruz. Ödeme esnasında ekrana girdiğiniz bilgiler, bankanıza 256 bit SSL sertifikası ile şifrelenerek gönderilmektedir. Bankanızdan bize sadece ‘Ödeme Alındı’ veya ‘Ödeme Alınamadı’ bilgisi gelir. Biz de size ödeme işlemi sonrasında bu bilgiyi gösteririz.

Bilgileriniz güvende: Kişisel bilgilerinizi olası bir acil durumda size ulaşabilmek için yetkili veri sorumlusu dışında kimse göremez ve 3 kişilerle paylaşılmaz.

Güvenli kargo teslimatı: Fiziksel ürün siparişiniz paketlenmeden önce, kargoda bir hasar gelmemesi için bütün önlemler alınır. Ayrıca siparişlerinizin durumunu siparişlerim sayfasından istediğiniz zaman inceleyebilirsiniz. Siparişiniz kargoya verildikten sonra takip numarası size gönderilmektedir. Bu sayede gerçek zamanlı bir takip sistemiyle paketinizin bizdeki ve kargodaki işlemlerini takip edebiliyor olacaksınız.

Alışveriş güvenliği ile ilgili sizi tedirgin eden bir durumla karşılaşırsanız lütfen bizimle
0850 241 66 00  veya satısdestek@ibernsoft.com.tr den iletişim kurunuz.

Translate »